Umów się online

Ładowanie strony, proszę czekać...
12.12.2018

W związku z 7. urodzinami naszej Kliniki oraz powstaniem nowej strony internetowej ortooptymist.pl©, wracamy wspomnieniami do początków powstania. Specjalnie dla Was przeprowadziliśmy krótki wywiad z właścicielami. Zapraszamy do lektury.

Wprowadzenie:
Pomysłodawcami i założycielami Centrum medycznego Orto-Optymist® są lekarze, prywatnie małżeństwo – Joanna Gawda oraz Piotr Gawda. Klinika skupia specjalistów z zakresu ortodoncji i stomatologii oraz ortopedii, rehabilitacji oraz medycyny sportowej.

1. Skąd się wziął pomysł na założenie firmy?
Piotr Gawda:
Pomysł na stworzenie firmy pojawił się w naszych głowach już od początku pracy w zawodzie lekarza. Realizacja tego pomysłu stanowiła dla nas pewnego rodzaju misję do wykonania, jako niezgodę na sytuację zastaną w służbie zdrowia w tamtych czasach. Chcieliśmy uzyskać własną przestrzeń, do której dołączą inni i uda się stworzyć zespół profesjonalistów w zakresie usług medycznych jak również działalności naukowej i dydaktycznej, tak aby zmieniać rzeczywistość na lepszą poprzez kreowanie obszarów w których czujemy się specjalistami. Powracała potrzeba stworzenia ośrodka, w którym leczenie nie kojarzy się z lękiem, w którym pacjent czułby się bezpiecznie, ze świadomością , że uzyskał najbardziej profesjonalną pomoc medyczną.
W pracy propagowanie koncepcji świadomego uczestnictwa pacjenta w procesie leczenia – uświadomienie pełnych mechanizmów fizjologicznych i patofizjologicznych w organizmie. Do każdego pacjenta podchodzimy indywidualnie. Do tej pory pomogliśmy skutecznie pacjentom z różnymi dolegliwościami bólowymi oraz schorzeniami. Wielu z nich uniknęło operacji oraz powróciło do aktywności fizycznej. Cieszy też, że naszą Klinikę odwiedzają również pacjenci nastawieni na profilaktykę zdrowia.
Joanna Gawda:
W tworzeniu i rozwijaniu firmy dążyliśmy do optymalizowania procesów leczenia, interdyscyplinarności oraz edukacji pacjenta. Kluczowe było zaproszenie do współpracy specjalistów skupiających się na nowoczesnej medycynie. Z punktu widzenia ortodonty chciałam w jednym miejscu zgromadzić zespół, który zajmie się kompleksowym dbaniem o uśmiech oraz wczesnym leczeniem wad zgryzu naszych pacjentów. Ważne było również zespołowe leczenie wad twarzoczaszki oraz leczenie obturacyjnego bezdechu sennego. Współpraca z naszymi fizjoterapeutami zaowocowała wdrożeniem rehabilitacji stomatologicznej. W efekcie leczenie bólu wywodzącego się ze stawów skroniowo-żuchwowych, współistniejące z wadami zgryzu, stało się bardziej efektywne.
Każdy uśmiech jest dla nas wyjątkowy, dlatego indywidualne planowanie leczenia jest istotne ze względu na złożoność i długofalowość tego procesu.

2. Co oznacza logo i nazwa Orto-Optymist®?
Piotr Gawda:
Orto – nawiązuje do znaczenia słowa orthos – z greki prosty, prawidłowy. Naszym założeniem było dążenie do odzyskania i utrzymania prawidłowego funkcjonowania ciała bez względu na wykonywaną dziedzinę medyczną. Proces ten ma odbywać się w atmosferze optymizmu, sprzyjającej utrzymaniu tego stanu.
Optymist – zawiera naszą filozofię „optymistycznie ku zdrowiu”. Odnosi się ona do pracy z pacjentami oraz do współpracy z pracownikami. W każdej sytuacji szukamy rozwiązania, by realizować to co jest do zrobienia z pełnym optymizmem. Wierzymy, że większą skuteczność działania umożliwia dobra, pozytywna energia – optymizm.
Joanna Gawda:
Logo jest ściśle powiązane z nazwą. Nawiązuje do pozycji człowieka optymistycznego, który nie boi się, jest wyprostowany, otwarty na wiedzę, na współpracę, na komunikację. Logo składa się z dwóch elementów. Element pionowy oznacza kręgosłup. Natomiast element łuku symbolizuje uśmiech.
Kolory w logo nawiązują do głównych dyscyplin świadczonych usług oraz do naszych zainteresowań związanych z morzem, odpoczynkiem i nadzieją. Kolor zielony jest dedykowany ortodoncji i stomatologii. Natomiast kolor niebieski identyfikuje usługi z zakresu ortopedii, rehabilitacji oraz medycyny sportowej.

Font Size: 16px
High Contrast: offon