Umów się online

Ładowanie strony, proszę czekać...

Gabinet higieny

Prawidłowe czyszczenie zębów i przestrzeni międzyzębowych to podstawowa oraz najskuteczniejsza metoda profilaktyki chorób przyzębia i innych chorób występujących w jamie ustnej.

W naszym gabinecie realizujemy instruktaż efektywnego usuwania płytki nazębnej według procedury TIPPS według zaleceń Polskiego Towarzystwa Periodontologicznego.

TIPPS:

Talk – udzielenie informacji o przyczynach periodontopatii i dyskusja o barierach uniemożliwiających efektywne usuwanie płytki.
Instrukt – udzielenie spersonalizowanego instruktażu w zakresie doboru metody szczotkowania zębów i czyszczenia zębów przestrzeni międzyzębowych, a także doboru pasty do zębów jako nośnika dla wskazanej u danego pacjenta substancji, na przykład w postaci fluoru, antyseptyku, czy środka do znoszenia nadmiernej wrażliwości zębów.
Practise – praktyczny instruktaż, jak należy efektywnie szczotkować zęby i oczyszczać przestrzenie międzyzębowe u pacjenta, a następnie pacjent sam niech pokaże jak, jak to robi.
Plan – opracowanie indywidualnego planu, w jaki sposób pacjent będzie zmieniał swoje zachowania w zakresie higieny jamy ustnej, kiedy będzie szczotkował zęby i oczyszczał przestrzenie międzyzębowe.
Support – wspieranie pacjenta, utrwalanie i kontrola nowych zachowań na kolejnych wizytach w gabinecie stomatologicznym.

Dodatkowo wykonujemy:
– Instruktaże dla pacjentów z aparatami stałymi
– Test drive szczoteczki elektrycznej Oral B
– Porady i wizyty adaptacyjne dla dzieci

Font Size: 16px
High Contrast: offon