Umów się online

Ładowanie strony, proszę czekać...

Leczenie ruchem

Trening medyczny to wyjątkowa forma leczenia ruchem, która w praktyce łączy podstawy fizjoterapii i treningu siłowego. Polega na posturalnym dostosowywaniu ciała, z uwzględnieniem indywidualnych deficytów i dysfunkcji ruchowych pacjenta. Może stanowić formę adaptacji do wcześniejszych urazów poprzez zoptymalizowanie pracy układu nerwowego oraz sposobu w jaki mózg je interpretuje.
Trening medyczny to forma zajęć, która pozwala przywrócić komfort w wykonywaniu codziennych czynności zarówno biegaczom, osobom po kontuzjach, jak i pracownikom biurowym. Trening medyczny ma za zadanie nauczyć właściwego traktowania naszego ciała, ponieważ człowiek stworzony jest do ruchu i mobilności. Dzięki indywidualnie dobieranym zestawom ćwiczeń, kształtujemy wiele istotnych cech motorycznych takich jak siła, wytrzymałość czy moc mięśniowa, co przekłada się na lepszą sprawność w życiu codziennym, ciągłe czerpanie satysfakcji z aktywnego uprawiania sportu oraz szybszy powrót po przebytych urazach.
Co ważne, treningi organizowane są w hali sportowej, dając pacjentom po kontuzji komfort ćwiczenia w warunkach odmiennych niż sale rehabilitacyjne.

Rozmiar czcionki: 16px
Kontrast: offon