Umów się online

Ładowanie strony, proszę czekać...

Profilaktyka kontuzji

Profilaktyka jest istotnym elementem zdrowia. Właściwie zaplanowana aktywność fizyczna oraz regeneracja zmniejsza możliwość wystąpienia urazów. Rolowanie i rozciąganie to podstawowe elementy regeneracji, np. w rehabilitacji, po wysiłku fizycznym. Pod nadzorem naszych fizjoterapeutów można poznać zasady prawidłowego rolowania oraz sprawdzić poprawność wykonywanych ćwiczeń. Dodatkowo istnieje możliwość wykonania badania funkcjonalnego ruchomości stawów i siły mięśniowej oraz Usg ortopedycznego.

Rolowanie
Rolowanie to aktywna forma automasażu, dzięki temu struktury mięśniowo-powięziowe stają się bardziej elastyczne i są lepiej odżywione. Jest to świetna forma przeciwdziałania kontuzjom oraz pozwalająca zmniejszać objawy po treningowego zmęczenia. W naszej pracy zalecamy pacjentom również w trakcie rehabilitacji.

W efekcie rolowanie:
– przyśpiesza procesy gojenia i regenerację tkanek
– rozluźnia mięśnie oraz punkty spustowe
– chroni przed sztywnością mięśni i skurczami
– ogranicza ryzyko kontuzji

Ćwiczenia (rozciąganie)
Rozciąganie jest obowiązkowym elementem treningu. Przede wszystkim ogranicza ryzyko kontuzji, poza tym chroni przed sztywnością mięśni i skurczami oraz zapewnia szybszą regenerację po treningu czy zawodach. W połączeniu z rolowaniem pozwala rozluźnić mięśnie oraz punkty spustowe.

Font Size: 16px
High Contrast: offon