Umów się online

Ładowanie strony, proszę czekać...
29.11.2018

Drużyna Biegowa Centrum Medyczne Orto-Optymist

Pomysł:
Pomysł na powstanie drużyny powstał w 2011 roku i był związany z inicjatywą biegową „Dziki Maraton Lubelski”. Pierwszy skład drużyny wystartował właśnie w tym biegu i powracał później w cyklu Czterech Dych do Maratonu Lubelskiego. Powstanie CM Orto-Optymist i drużyny biegowej to również czynny udział przy organizacji biegów oraz propagowanie zdrowego stylu życia. W 2011 roku nawiązaliśmy współpracę z Lubelskim Stowarzyszeniem Biegowym – rozpoznawalną i największą grupą lubelskich biegaczy oraz współorganizatorem największych imprez biegowych w Lublinie, z którym zorganizowaliśmy bieg w Wąwozie LSM.

Założyciel:
Założycielem grupy #ortooptymistteam jest dr n. med. Piotr Gawda zawodowo specjalista rehabilitacji medycznej oraz medycyny sportowej, sportowo członek Polskiego Związku Lekkiej Atletyki Masters, z licznymi sukcesami reprezentant Lublina na Mistrzostwach Polski oraz Mistrzostwach Świata Lekarzy. Inicjator Dzikiego Maratonu Lubelskiego oraz cyklu Czterech Dych do Maratonu w Lublinie. W gronie nielicznych uczestników tego cyklu z pełną frekwencją startów od czasów powstania, tj. na dzień dzisiejszy dało 260 przebiegniętych kilometrów. Honorowy członek Lubelskiego Stowarzyszenia Biegowego.

Nasi reprezentanci:
Od samego początku powstania Kliniki bierzemy czynny udział w biegach w naszym mieście, regionie, a także poza granicami kraju, łącząc turystykę z aktywnością. W każdym sezonie nasza drużyna wraca w nowych odsłonach. Dołączają do nas debiutanci, co ciekawe partnerzy naszych stałych zawodników, również uczestnicy treningów biegowych „Bieganie z Orto-Optymist” wraz z trenerem oraz osoby zaprzyjaźnione z nami. Na chwilę obecną drużyna liczy 26 osób. Najmłodszy reprezentant ma 18 miesięcy.

Naszych reprezentantów można spotkać na biegach ulicznych, przełajowych, górskich a także biegach z przeszkodami. Od tego roku do biegania dołączyło również kajakarstwo oraz rower. Bieganie łączymy z zabawą. Udowodniamy, że biegać każdy może. Często bierzemy udział w biegach charytatywnych, gdzie łączymy przyjemne z pożytecznym.

W drużynie siła!
­_____
Na zdjęciu nasze reprezentantki: Aneta, Ania, Ewelina, Monika podczas IV Charytatywnego Biegu Mikołajkowego, 3.12.17 r.

 

 

Font Size: 16px
High Contrast: offon