Umów się online

Ładowanie strony, proszę czekać...

Terapia manualna

W naszej pracy stosujemy najnowsze metody leczenia stosowane w rehabilitacji. Nasi fizjoterapeuci pracują zgodnie ze światowymi trendami. W naszej pracy wykorzystujemy z powodzeniem terapię manualną, terapię wisceralną, manipulację powięzi, kinesiotaping, kinezyterapię i fizykoterapię.

Jedną z głównych metod pracy, którą stosujemy z powodzeniem podczas pracy z pacjentami jest terapia manualna. Medycyna manualna zajmuje się badaniem i leczeniem tzw. zaburzeń czynnościowych narządzie ruchu oraz określaniem przyczyn, które do nich prowadzą.

Terapia manualna zajmuje się fizjologią i patofizjologią odwracalnych zaburzeń postawy ciała i czynności układu ruchu oraz zapobieganiem im. Obejmuje ona wszystkie techniki badania i leczenia, służące wykrywaniu tych zaburzeń.

Stosowanie leczenia manualnego, czyli leczenia struktur kręgosłupa i stawów obwodowych rękami fizjoterapeuty jest przypuszczalnie tak stare, jak długo ludzkość odczuwała bóle w narządzie ruchu. Jest bowiem najbardziej naturalną, najbardziej – ludzką – metodą przynoszenia ulgi w cierpieniu jednemu człowiekowi rękami drugiego człowieka.
W przypadku dysfunkcji stawu możemy mieć do czynienia ze zwiększeniem ruchomości (hypermobilność) lub jej zmniejszeniem (hypomobilność). Medycyna Manualna wchodzi w skład Ortopdycznej Terapii Manualnej (OMT), która zajmuje się dysfunkcjami somatycznymi.

Rozmiar czcionki: 16px
Kontrast: offon