Umów się online

Ładowanie strony, proszę czekać...

dr hab. Piotr Gawda

specjalista rehabilitacji medycznej i medycyny sportowej

rehabilitacja medyczna

medycyna sportowa

Absolwent Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.
Od 1996 roku nauczyciel akademicki UM w Lublinie, aktualnie na stanowisku adiunkta w Zakładzie Rehabilitacji i Fizjoterapii.

W 2003 roku obronił pracę doktorską w zakresie ortopedii i rehabilitacji. W 2004 roku uzyskał specjalizację w zakresie rehabilitacji medycznej, a w 2017 roku uzyskał specjalizację w zakresie medycyny sportowej.

Pracę nauczyciela akademickiego łączy z pracą kliniczną w Klinice Ortopedii i Rehabilitacji Szpitala Klinicznego nr 4 w Lublinie, jak również w Centrum Medycznym Orto-Optymist w Lublinie.

Członek zawodowych towarzystw naukowych: Polskiego Towarzystwa Rehabilitacji, Polskiego Towarzystwa Terapii Manualnej w Modelu Holistycznym i Polskiego Towarzystwa Masażu Medycznego – gdzie pełni funkcję konsultanta naukowego. Autor licznych publikacji naukowych a także artykułów sportowych, recenzent książek dla biegaczy.

Główne obszary zainteresowań zawodowych to: psycho-somatyczne aspekty dolegliwości narządu ruchu, medycyna sportowa, schorzenia i dysfunkcje kręgosłupa.

Sportowo członek Polskiego Związku Lekkiej Atletyki Masters, z licznymi sukcesami reprezentant Lublina na Halowych Mistrzostwach Polski oraz Mistrzostwach Świata Lekarzy. Inicjator Dzikiego Maratonu Lubelskiego oraz cyklu Czterech Dych do Maratonu w Lublinie.

W 2019 roku uzyskał stopień doktora habilitowanego na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie.

Font Size: 16px
High Contrast: offon