Umów się online

Ładowanie strony, proszę czekać...

Aktualności

25.09.2012

Centrum Medyczne Orto-Optymist jako pierwsze w Lublinie uruchomiło testy wydolnościowe w oparciu o wyznaczenie poziomu kwasu mlekowego we krwi. Oferta skierowana jest dla osób aktywnych chcących świadomie kształtować swoją formę.

 

17.09.2012

Zapraszamy na nowy kurs: Skoliozy – diagnostyka i postępowanie fizjoterapeutyczne
Kurs porusza tematykę skolioz i wad postawy zarówno od strony teoretycznej jak i praktycznej. Kurs trwa 3 dni w wymiarze 28 godzin dydaktycznych. Uczestnik po ukończeniu kursu jest przygotowany do pracy z dziećmi i młodzieżą z wadami postawy.

 

13.09.2012

Zapraszamy na konferencję naukowo-szkoleniową “dysfunkcje stawu skroniowo-żuchwowego DSSŻ. Konieczność współpracy specjalistów z dziedziny stomatologii i fizjoterapii.”
Dysfunkcje stawu skroniowo-żuchwowego (SSŻ) w bezpośredni sposób ogniskują problematykę leczenia stomatologicznego i terapii narządu ruchu. Zaburzenia czynności SSŻ towarzyszą schorzeniom stomatologicznym. SSŻ jest równocześnie częścią systemu czułego na stres oraz integralną częścią całego narządu ruchu. Warunkiem skutecznej terapii dysfunkcji stawu skroniowo-żuchwowego jest współpraca specjalistów w zakresie stomatologii, radiologii i fizjoterapii.

Celem konferencji jest:
-przedstawienie spójnej strategii leczenia dysfunkcji SSŻ w świetle najnowszych doniesień naukowych
-przedstawienie technik badawczych pacjentów z zaburzeniami czynnościowymi narządu żucia
-zapoznanie z optymalnymi technikami obrazowania SSŻ
-przedstawienie związków przyczynowo- skutkowych SSŻ z innymi strukturami narządu ruchu
-zapoznanie z technikami fizjoterapeutycznymi stosowanymi w dysfunkcjach SSŻ, w tym informacja jak nauczyć pacjenta samodzielnego stosowania autoterapii w warunkach domowych

 

Rozmiar czcionki: 16px
Kontrast: offon